A+ A A-

ZUS dla Seniora - 18.09.2018

18 września 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne pn. „ZUS dla Seniora”, które poprowadziły Pani Wanda Wojtanowska - Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji oraz Pani Katarzyna Chałacińska – Koordynator ds. usług świadczeń emerytalno-rentowych. Koordynatorzy zapoznali członków Klubu Seniora 50+ z obowiązującymi przepisami dotyczącymi
m.in.: przyznawania rent, emerytur, zasiłków np.: pogrzebowy i opiekuńczy, dodatków
np.: pielęgnacyjny , jak również świadczenia rehabilitacyjnego. Nie zabrakło również dyskusji na temat możliwości skorzystania z rehabilitacji leczniczej w sanatorium z ZUS, jak również pytań dotyczących przeliczenia kapitału początkowego. Seniorzy otrzymali również informacje na temat elektronicznego ZUS-u i założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych.

Platforma Usług Elektronicznych jest narzędziem, które ułatwia kontakt z ZUS. Umożliwia ona użytkownikowi ciągły dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pozwala także na łatwy dostęp oraz przesyłanie dokumentów zgłoszeniowych, rozliczeniowych, pism i wniosków. Co ciekawe tą drogą można również umówić się na wizytę w ZUS, bez konieczności oczekiwania w kolejce. Z profilu mogą również korzystać pracownicy, którzy sprawdzą, czy pracodawca zgłosił ich do ubezpieczeń i czy odprowadza za nich składki. Mogą także obliczyć prognozowaną wysokość emerytury. Emeryci i renciści sprawdzą informacje o otrzymywanych świadczeniach. Profil na PUE nic nie kosztuje, a przynosi mnóstwo korzyści.

 Popołudniowe spotkanie z seniorami naszej miejscowości zakończyły filmowe prezentacje dotyczące różnego rodzaju zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na co dzień osoby w jesieni życia, była mowa m.in. o oszustwach na wnuczka, czy  pracownika socjalnego. Członkowie Klubu Seniora otrzymali również gadżety z logo ZUS tj. opaski odblaskowe, notatniki, długopisy czy smycze do kluczy, co było bardzo miłym akcentem tego spotkania.

 Składamy serdeczne podziękowania:

- Pani Wandzie Wojtanowskiej i Pani Katarzynie Chałacińskiej za profesjonalną współpracę, zaangażowanie, poświęcony czas i poprowadzenie spotkania edukacyjno-informacyjnego pn. „ZUS dla Seniora”. Życzymy sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. 

 Galeria zdjęć

Joomla Templates & WordPress Themes - GavickPro

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.