A+ A A-

KURS KOMPUTEROWY W KLUBIE SENIORA

Klub Seniora to nie tylko miejsce, w którym odbywają się spotkania okolicznościowe oraz wycieczki, to również zajęcia edukacyjne. Dlatego też dzięki projektowi socjalnemu pn. „Rozwój aktywności społecznej seniorów w wieku 50+” finansowanemu ze środków pochodzących z dotacji celowej budżetu państwa przeznaczonych na rozwój pomocy społecznej oraz środków budżetu gminy, został zorganizowany kurs z zakresu podstaw obsługi komputera. W zajęciach udział wzięło 17 członków Klubu Seniora 50+ z Gminy Gromnik. Kurs rozpoczął się 17 września 2018 r. i trwał do 26 listopada 2018 r. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu. Łącznie przeprowadzono 20 spotkań po 3 godziny lekcyjne, co w rezultacie dało 60 godzin kursu. Prowadzącym był Pan Tomasz Baran. Dzięki uprzejmości Pani Ewy Białkowskiej Dyrektora Zespołu Szkół w Gromniku kurs odbywał się w udostępnionej nieodpłatnie pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej w Gromniku.

Seniorzy zdają sobie sprawę z możliwości, jakie stwarza korzystanie z komputera, a szczególnie z Internetu. Uważają też, że mają prawo do samodoskonalenia i dalszego kształcenia, dlatego chętnie uczestniczyli w zajęciach. Można powiedzieć, że przeprowadzony w Klubie Seniora kurs był namiastką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas zajęć seniorzy mogli nauczyć się obsługi komputera, pisania w odpowiednich programach, korzystania z Internetu, wyszukiwania informacji na stronach www, zakładania kont, wysyłania wiadomości e-mail, porozumiewania się za pomocą komunikatorów itp. Członkowie Klubu Seniora chętnie sporządzali notatki i z zaciekawieniem słuchali instrukcji pana informatyka. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzięki przeprowadzonym zajęciom mogli nabyć nowych umiejętności i poszerzyć dotychczas zdobytą wiedzę. Seniorzy wyrażają nadzieję, że będą mogli kontynuować zajęcia w przyszłości, gdyż sprawia im to niezwykłą przyjemność.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkich osobom, dzięki którym realizacja kursu komputerowego w Klubie Seniora 50+ z Gminy Gromnik mogła być możliwa.  

Galeria zdjęć

Joomla Templates & WordPress Themes - GavickPro

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.