A+ A A-

Bądź świadomym konsumentem - poznaj swoje prawa 05.12.2018

5 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne pn. „Bądź świadomym konsumentem – poznaj swoje prawa”, Prowadzącą była  Pani Magdalena Kras-Pyzik Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Spotkanie odbyło się przy udziale asp. Łukasza Kiełbasy Dzielnicowego z Komisariatu Policji w Ciężkowicach.

W pierwszej części spotkania Pani Magdalena Kras-Pyzik szczegółowo przedstawiła członkom Klubu Seniora zadania Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Tarnowie, informacje dotyczące reklamacji towarów i usług, zwrotu pełnowartościowego towaru oraz praw konsumenta w przypadku promocji i reklamacji, a także zaprezentowała instytucje, które wspierają konsumentów w dochodzeniu swoich praw. W drugiej części zostały omówione zasady zawierania umów na odległość (telefon, Internet) i poza lokalem przedsiębiorstwa (pokazy w domach itp.). Następnie przeanalizowano prawa i obowiązki konsumentów w przypadku zawierania omów na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa oraz przedstawiono techniki wywierania wpływu (manipulacji) stosowane na pokazach na podstawie spraw zarejestrowanych w Biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Tarnowie. Trzecia część spotkania dotyczyła nieuczciwych praktyk rynkowych w szczególności zawierania umów sprzedaży energii elektrycznej, paliwa gazowego i usług telekomunikacyjnych. Omówiono również zasady bezpiecznych pożyczek. W odniesieniu do treści przekazanych przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów swoje stanowisko przedstawił również asp. Łukasz Kiełbasa, który udzielił Seniorom poradnictwa, jak zapobiegać nieuczciwym praktykom konsumenckim i w jakich sytuacjach powinni być bardziej wyczuleni, aby nie dać się oszukać. Na koniec rozdano członkom Klubu Seniora ulotki i materiały informacyjne o prawach konsumentów.

Składamy serdeczne podziękowania:

- Pani Magdalenie Kras-Pyzik za współpracę i zaangażowanie przy realizacji projektu socjalnego „Rozwój aktywności społecznej seniorów w wieku 50+” oraz poprowadzenie spotkania informacyjno-edukacyjnego pn. „Bądź świadomym konsumentem – poznaj swoje prawa”. Życzymy Pani wielu sukcesów zawodowych oraz powodzenia w życiu prywatnym.

- Panu asp. Łukaszowi Kiełbasa z za współpracę i zaangażowanie przy realizacji projektu socjalnego „Rozwój aktywności społecznej seniorów w wieku 50+” oraz udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnego pn. „Bądź świadomym konsumentem – poznaj swoje prawa”. Również życzymy Panu wielu sukcesów zawodowych oraz powodzenia w życiu prywatnym.

 Galeria zdjęć

Joomla Templates & WordPress Themes - GavickPro

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.