A+ A A-

Relacja z akcji "Seniorzy czytają poezję" 16.05.2019

16 maja 2019 r. w Domu Ludowym w Rzepienniku Marciszewskim odbyło się spotkanie w Klubie Seniora pod hasłem: „Seniorzy czytają poezję”. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Klubu Seniora 50+ z Gminy Gromnik oraz mieszkańcy Gminy Gromnik. Swoją obecnością zaszczycili nas Przewodniczący Rady Gminy Pan Czesław Cudek, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Ewa Gądek, Sołtys Sołectwa Rzepiennik Marciszewski Pan Stanisław Cudek i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim Pani Celina Kwaśna z nauczycielką języka polskiego Panią Romaną Gąsiorowską. Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gromniku oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Gromniku z filią w Rzepienniku Marciszewskim. Było to pierwsze takie spotkanie w Klubie Seniora zorganizowane w Rzepienniku Marciszewskim. Celem spotkania była nie tylko integracja członków Klubu Seniora, wspólne spędzenie czasu przy kawie, herbacie i ciastku, ale przede wszystkim poezja czytana na głos przez samych zainteresowanych. Tego wieczoru uczestnicy przenieśli się na moment do świata, w którym słowa nabierały innych znaczeń i barw. Za sprawą poezji, opisującej nam znane stany, pozwoliliśmy, aby każdy zatrzymał się na chwilę, zwolnił i zastanowił się… Była to doskonała okazja, aby posłuchać twórczości różnych poetów, takich jak: Wisława Szymborska, Andrzej Grabowski, Lech Konopiński, Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński, ks. Jan Twardowski i wielu, wielu innych,  a także tej ulubionej i pisanej przez siebie w zaciszu ogniska domowego. Spotkanie zapoczątkował wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Niektórzy lubią czytać poezję” przeczytany przez Koordynatora Klubu Seniora, dalej uczestnicy sami wyznaczali sobie kolejność czytania utworów. Wydarzeniu towarzyszyła fantastyczna atmosfera, nastrojowa muzyka i co najważniejsze dobre towarzystwo uczestników, którzy na własnej skórze mogli się przekonać, że poezja może być lekka, łatwa i przyjemna.

Składamy serdeczne podziękowania:

- Kierownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Gromniku Pani Annie Damian i Pani Bogusławie Krzak pracownikowi Biblioteki Filialnej w Rzepienniku Marciszewskim za  współpracę i zaangażowanie przy realizacji projektu socjalnego pn. „Rozwój aktywności społecznej seniorów w wieku 50+” oraz pomoc w przygotowaniu wieczoru poezji.

- Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku za  współpracę i zaangażowanie przy realizacji projektu socjalnego pn. „Rozwój aktywności społecznej seniorów w wieku 50+” oraz pomoc w przygotowaniu wieczoru poezji.

- Członkom Klubu Seniora, zaproszonym gościom i uczestnikom za udział i stworzenie wspaniałej rodzinnej atmosfery podczas spotkania.

 

Galeria zdjęć 

Joomla Templates & WordPress Themes - GavickPro

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.