3 września 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Seniora 50+ z Gminy Gromnik. Tym razem Seniorzy mogli skorzystać z zupełnie innych niż do tej pory zajęć, a mianowicie z treningu pamięci, który poprowadziła Pani Anna Czyżycka reprezentująca Akademię Umiejętności POZA SCHEMATEM. Było to pierwsze nieodpłatne spotkanie pokazowe.

Dawniej  uważano, że zaburzenia pamięci u osób starszych są zjawiskiem normalnym i nieuchronnym. Obecne badania jednoznacznie dowodzą, że mózg jest organem, na którego funkcjonowanie można wpływać, można go korzystnie zmieniać, jeśli jest właściwie pobudzany, gimnastykowany, aktywizowany. Najbardziej skuteczna, efektywna, potwierdzona w wielu badaniach na całym świecie stymulacja mózgu dla osób w dojrzałym wieku to TRENING PAMIĘCI!.

Podczas treningu Seniorzy na własnej skórze przekonali się, że mają bezcenne zasoby i są w stanie zapamiętać ogromną liczbę informacji już podczas jednego spotkania. To wszystko dzieje się dzięki zastosowaniu odpowiednich metod i strategii wspomagania pamięci opartych na praktycznych ćwiczeniach realizowanych na zasadzie nauczania przez doświadczenie. Nie zabrakło też dawki dobrego humoru i pozytywnej energii, którą Pani Anna Czyżycka dzieliła się z uczestnikami. To też pozwoliło na szybsze zapamiętywanie informacji. Seniorzy po pierwszym spotkaniu zgodnie przyznali, że takie zajęcia powinny odbywać się częściej.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Annie Czyżyckiej za okazaną pomoc, wsparcie, życzliwość i zaangażowanie w realizację projektu socjalnego pn.: „Rozwój aktywności społecznej seniorów w wieku 50+“ oraz nieodpłatne poprowadzenie treningu pamięci dla członków Klubu Seniora.

Galeria zdjęć