A+ A A-

Relacja ze spotkania - "W poszukiwaniu korzeni – genealogia rodziny" 23.10.2019

W dniu 23.10.2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Seniora 50 +, na prelekcji edukacyjnej nt. ,, W poszukiwaniu korzeni – genealogia rodziny”. Wykład poprowadził Pan Mateusz Reczek. Zapoznał on członków Klubu Seniora
z genealogią, która jest z jedną z nauk pomocniczych historii, zajmującą się badaniami więzi rodzinnych między ludźmi na bazie zachodzącego nimi pokrewieństwa i powinowactwa. Badania te prowadzone są na podstawie różnych źródeł: metryk, ksiąg parafialnych, dokumentów archiwalnych itp. Po ustaleniu niezbędnych faktów genealogicznych sporządza się tablice genealogiczne ukazujące relacje między członkami rodziny tzw. drzewo genealogiczne.

Wykład ubogacony był tym bardziej, że wykładowca genealog – amator wywodzący się z naszego regionu sporządził własną rodzinną tablicę genealogiczną sięgającą dwunastu pokoleń, którą zaprezentował członkom Klubu Seniora.

Spotkanie z Panem Mateuszem Reczkiem może być zachętą dla członków Klubu Seniora dysponujących czasem i zdobytą wiedzą, aby zająć się również w sposób amatorski badaniami i stworzyć własne rodzinne drzewo genealogiczne.

Po swoim wystąpieniu prelegent otrzymał podziękowania od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gromniku, którzy byli współorganizatorami spotkania.

 

Tekst: Tadeusz Tyka

Galeria zdjęć

Zdjęcia: Anna Gucwa

Joomla Templates & WordPress Themes - GavickPro

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.